Akce Putování Hrocha » 2008 - Kočovné divadlo
Kočovné divadlo s vozem krytým, koníkem taženým

Rok 2008 byl ve znamení kočovné divadelní společnosti. Jednak jsem chtěl poněkud uvolnit svá putování (někteří lidé mne podezřívali z náboženského fanatismu) a dalším, nikoliv však posledním důvodem bylo obveselování dětí i dospělých v Čechách. Po předlouhé cestě do Říma, v roce 2007, jsem chtěl zůstat doma a s přáteli si užít dovolenou netradičním způsobem.

Že se to povedlo bezezbytku je každému jasné. Zážitků bylo mnoho, některé dokonce strašlivé a proto se vydání páté knížky Putování Hrocha poněkud zpozdilo. Musel jsem v sobě poněkud uklidnit vášně, aby na stránkách této knížky nebyly zejména tragické okamžiky kočování. Téměř nic, co jsem si na počátku vymyslel, nebylo takové ve skutečnosti. Snad jen trasu jsme víceméně dodrželi.

Vyráželi jsme z Pyšel u Benešova a po čtyřech týdnech jsme dorazili na Horní hrad. Během této cesty jsme obveselovali malé i velké diváky třeba v Bukovanech, Benešově, Sedlčanech, Březnici, Blatné, Lnářích, Nepomuku, Spáleném Poříčí, Stříbře, Lázních Kynžvart, Mostově, Sokolově, Karlových Varech a dalších městech. Hráli jsme hry divadelní, loutkové i kombinované. Mezi hrami vystupovali kejklíři, šermíři a ohněplivači. Hrálo se na kytaru a další hudební nástroje, prostě byla pohodička.

Rád bych na tomto místě poděkoval všem, kteří se kočovného divadla aktivně zúčastnili a pomohli tak k jeho zdárnému průběhu i dokončení. Zejména panu Berkovi, Daniele, Klárce, panu herci Viktoru Braunreiterovi, Erikovi ze skupiny Rebel a v neposlední řadě i Soronovi, který se staral o nás a můj krevní tlak.

Fotogalerii naleznete ZDE.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgPochvala imgOchotník-Jiří Karhan img04.05.2011 19:36
img img imgimgRe: Pochvala imgV03MNEMLlX img14.12.2014 10:42