Akce Putování Hrocha » 20?? - Putování okolo ČR
Putování okolo České republiky

Myšlenka na putování okolo ČR není původní ani nová. Konečně ji mohu oprášit. Nová knížka je dopsána a tak je čas vyrazit na cestu několik stovek kilometrů dlouhou. Věřím, že se nám (doufám, že nepůjdu sám) podaří nalézt nejkrásnější místa naší báječné republiky, o kterých se třeba nedočtete v turistických průvodcích. A přesto si zaslouží, aby se o nich vědělo.

Věřím, že najdeme hodně hodných lidí, kteří dotvoří naše putování. Věřím, že navštívíme hodně zajímavých míst spojených s naší bohatou historií. Věřím, že další knížka Putování Hrocha (až vznikne) bude opět zajímavá.

Vyrážet budu samozřejmě z domova, tedy z Prahy. Otázkou zůstává, zda půjdu na sever, na východ, západ či jih. Schválně, kam by to mělo být?

 

HLEDÁNÍ PRAMENů DOBRA

Věřím, že se nám podaří během putování nalézt co nejvíce "pramenů dobra", tedy míst, kde lze svobodně čerpat pozitivní energii. Lhostejno, zda se bude jednat o poutní místa, studánky, vrcholky hor, dobré lidi či něco úplně jiného. O těchto pramenech dobra pak bude další knížka Putování Hrocha, ale to už trochu předbíhám...


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgeXsHcLyB imgDyCgZbwhKYwH img14.12.2014 19:51
imgfms8H2J8f imgTloYo0Vhy5 img14.12.2014 08:36
img6pHsxUfrNIE img60ouYu3b img01.03.2014 07:19
imgPanenský Týnec imgRozárka img21.10.2013 08:45
img img imgimgRe: Panenský Týnec imgpK8KT8Iv2h6 img01.03.2014 05:51
imgdo Pardubic imgLibor img30.09.2013 23:45
imgDo Plzně imgIfca img22.08.2013 17:33
img img imgimgRe: Do Plzně imgFg4tnVMPShqz img14.12.2014 18:43
imgDo Plzně imgIfca img22.08.2013 17:33
img img imgimgRe: Do Plzně imgfCxQvGo0Y7U img01.03.2014 06:13
img img img imgimgRe: Re: Do Plzně img6hqZahJ7Gq img14.12.2014 14:16
imgOsoblaha imgŠveska img19.08.2013 13:37
img img imgimgRe: Osoblaha imgFGhVjBYobx img05.03.2014 18:52
imgna Sněžku imgJan img26.07.2013 14:27
img img imgimgRe: na Sněžku imgeujbgcTv1G img01.03.2014 06:10
Plán cesty

Jisté je, že vyrážet budu (ač sám nebo v doprovodu dalších hledačů) z domova, tedy z Hrošího baráku (Zenklova 173, Praha 8).

Půjdu dolů, podél magistrály až k Vltavě. Tam se napojím na cestu k ZOO a po červené turistické značce dojdu až do Kralup nad Vltavou. Zde se napojím na zelenou TZ a vystoupám na vyhlídku Hostibejk. Zelená mne dovede až na silnici, po té se vydám na Neuměřice a Kamenný Most, kde první den ukončím. Zde bych měl vyhledat Mílu a u něj přespat.

Druhý den vyrazíme vesele na Zvoleněves, chvíli půjdeme po cestě prvního putování (rok 2005) až do Žižic, zde přepadneme pana Jardu a paní Věru, popovídáme si a půjdeme Luníkov, Hobšovice, Nabdín a Velvary. Zde se napojíme na zelenou TZ, která nás dovede přes Chržín, kolem studánky U svatého Antoníčka, přes Nové Ouholice, kde se napojíme na červenou TZ. Ta nás dovede až na vrchol bájné hory Říp.

Seběhneme po druhé straně hory Říp a modrá TZ nás dovede až do Roudnice nad Labem. A pak po silnici k rozhledně Na Horách, přes Rohatce, Oleško a Libotenice k Labi a kostelu sv. Kateřiny.

Pokračujeme na Nučničky. Napojíme se na silnici 608 a dojdeme do Terezína. Přes Tyršův most překonáme Labe a jsme v Litoměřicích. Projdeme město a napojíme se na červenou TZ, která nás provede přes Pokratice a Skalici na Lbín a Babiny. Pak na Němčí a kolem hradu Střekova do Ústí nad Labem.

Projdeme městem, překonáme Labe a v části Krásné Březno se napojíme na žlutou TZ. Ta nás dovede do obce Žežice, zde přesedláme na modrou TZ a posléze na zelenou TZ, která nás zavede k Erbenově vyhlídce s rozhlednou. Pokračujeme po zelené TZ přes Chuderov, Chuderovec a Žďár. V Malém Chvojnu se napojíme na žlutou TZ, zelená TZ nás spojí do obce Libouchec, kde se opět vrátíme na žlutou barvu. Pak vyfuníme až nahoru k Tisé, kde se napojíme na červenou TZ.

Červená TZ nás dovede do Ostrova a na Děčínský Sněžník. Odtud se dostaneme až do Děčína, kolem Pastýřské stěny, přes Tyršův most překonáme Labe a na druhé straně se opět napojíme na červenou TZ. Ta nás provede až do Hřenska a přes Pravčickou bránu. Stále po červené TZ až na rozcestí Purkratický les, kde se napojíme na žlutou TZ. Ta nás dovede do obce Doubice. Zde se dáme po silnici na Kyjov. Pokračujeme na Vlčí horu, kde je pramen a rozhledna, pak na Mikulášovice, kde jsou kamarádi a na rozhlednu Tanečnice. To už jsme na modré TZ, která nás provede Šluknovskem.

Ve Vilémově je léčivý pramen, který jistě nemineme. Pak pokračujeme stále po modré TZ na Horní Poustevnu a Lobendavu, kde si uděláme po zelené TZ odbočku na Anenský vrch, pak se vrátíme na modrou a pokračujeme na Jáchym, ke kapli. Modrá nás dovede do Lipové a na Rožany. Pak spadneme do Šluknova, který si prohlédneme a po modré TZ vyjdeme ven, směrem na Starý Jiříkov. Dále na Filipov a do Rumburku. Modrá nás dovede až k rozhledně Dymník a kamenné hvězdě. Přes Krásnou Lípu a Studánku se dostaneme do Varnsdorfu. Zde se napojíme na zelenou TZ, ta nás dovede k rozhledně Hrádek a pak po žluté TZ přes Špičák, kolem Varnsdorfu, pak se napojíme na modrou TZ a vrátíme se zpátky na náměstí, kde se chytneme zelené TZ a pokračujeme na Jiřetín pod Jedlovou. Zde nás čeká křížová cesta, pak se napojíme na červenou TZ a ta nás dovede na rozhlednu Jedlová a na zříceninu Tolštejn.

Stále po červené se dostaneme až na Luž a kolem chaty Luž, na hraniční přechod a na Dolní Světlou. Pak na Krompach. Po zelené TZ se dostaneme na Babiččin odpočinek a pak po modré TZ, Na šestce se napojíme na červenou TZ a ta nás dovede přes Petrovice na rozcestí U Tobiášovy borovice, kde se dáme po modré TZ. Na odbočce Kristýna se dáme doleva na NS Stezka stromů, která nás dovede na Trojmezí.

Dále po Stezce stromů, která nás přivede do Hrádku nad Nisou, kde se napojíme na žlutou TZ. Ta nás dovede k hradu Grabštejn, kde se napojíme na zelenou TZ. Na rozcestí Pod Výhledy přejdeme na žlutou TZ a ta nás dovede až do středověkého dvorce Curia Vítkov. Odtud se vrátíme po cestě doleva na silnici a po zelené TZ. Na rozcestí Pod Vysokým se dáme po modré TZ, přes Kristiánov-můstek, kde se napojíme na Pašeráckou NS a dojdeme do obce Heřmanice a pak dál na Kunratice, Vísku a Minkovice, až do obce Višňová, kde se napojíme na žlutou TZ. Projdeme Filipovku, Saň, Andělku a Ves, pak se napojíme na zelenou TZ a dojdeme k hraničnimu přechodu Habartice. Po silničkách dojdeme do obce Háj a pak polňačkami k Pertolticím, kde se napojíme na zelenou TZ. Dojdeme až do Jindřichovic pod Smrkem a pak do Nového Města pod Smrkem. Zde se napojíme na modoru TZ a ta nás dovede na vrchol Smrku s rozhlednou.

Odtud sejdeme stále po modré TZ a zhruba po kilometru se napojíme na červenou TZ. Ta nás dovede až do Jizerky a dále do Harrachova, kde se pokocháme a napojíme na modrou TZ, která nás provede přes Mumlavský vodopád a Krakonošovu snídani. Na rozcestí U čtyř pánů se napojíme na žlutou TZ a ta nás přivede k prameni Labe. Odtud se vydáme po zelené TZ k Labské boudě, kde se opět napojíme na modrou TZ a sejdeme podél Labe do Špindlerova Mlýna, kde se napojíme na červenou TZ. Ta nás vytáhne až k Luční boudě. Odtud se dostaneme po modré TZ na Sněžku. Pokračujeme dál, až na Emmin pramen, chytáme se červené TZ a jdeme a do Malé Úpy, stále po červené, přes Horní Albeřice, až na Roh hranic. Zde se napojíme na modrou TZ, která nás dovede až do Žacléře.

Projdeme Žacléř a na odbočce u železniční stanice přesedneme na žlutou TZ, která nás dovede k hraničnímu přechodu Bobr, zde uhneme doprava na zelenou, k Růžovému paloučku, zde opět na modrou TZ, která nás provede až na Královec. Pak po silnici, snad nás nic nezajede, na Bernartice, po NS Po stopách války 1866 na Trutnovsku. Zde se přeorientujeme na žlutou TZ a ta nás doprovodí až k rozcestí Petříkovice. Zde se vydáme srdnatě po silnici na Chvaleč. U kostela odbočíme doleva, na Horní Adršpach. V zatáčce snad nemineme křížovou cestu, čímž se vyhneme serpentinám. U vchodu do Adršpašských skal odbočíme doleva na žlutou TZ. Přes Zdoňov, Bukovou Horu a u Vernéřovické studánky se napojíme na červenou TZ. Po ní dojdeme do Meziměstí a Broumova.

Stále po červené TZ se dostaneme na Hvězdu a pak přes Supí hnízdo na Pánův kříž a do Machova. Potom přes Závrchy a Zlíčko do Hronova. Následuje Pavlišov a Náchod. Zde před Metují uhneme doleva a dojdeme k prameni Idy v Bělovesi. Potom se vrátíme po zelené a modré TZ na Ameriku a opět se napojíme na červenou TZ. Přes Dobrošov se dostaneme na Jizbici a Peklo. Pak Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Vrchmezí, Šerlich, Velká Deštná, Peticestí, Anenský vrch, Zemská brána, České Petrovice, Petrovičky, Mladkov. Zde se napojíme na zelenou TZ, která nás dovede do Lichkova. Po silnici dojdeme do Králíků. Zde vyhledáme zelenou TZ a vydáme se na Mariánský kopec a okruhem se vrátíme zpět do města. Pak se vydáme po červené TZ na Prostřední Lipku a dojdeme až na Králický Sněžník.

 

Věřím, že nezabloudíme a trefíme například na:

 

- Hradec nad Moravicí

- Svatý Hostýn

- Vítkův Hrádek