Občanským jménem Petr Binder. Narozen 5. ledna 1971 v Sokolově se díky šťastným okolnostem dostal do pražské rodiny dvou úžasných lidí Jaroslavy a Petra. Prožil tak velmi dobré dětství. Komplikace nastaly až v dospívání, kdy se vykašlal na vysokou školu, oženil se, zplodil potomka Jana, rozvedl se a skončil na krku starým dobrým rodičům.
Po nějaké době se ožení podruhé, opět zjistí, že to není to pravé, rozvede se a výsledkem tohoto manželství je dcera Denisa. 24.6.2004 přijíždí na Horní hrad u Karlových Varů pro Turistickou známku č.808. Nachází tu nový směr vlastní realizace a začíná podporovat záchranu a obnovu této památky. 10.10.2004 se dostává do tragické dopravní nehody. Jeden mrtvý, tři těžce zranění, šest rozbitých aut. Jen proto, že někdo pospíchal.
Z Petra Bindera je v tu dobu už dávno Hroch (přezdívku získal v roce 1993 od kolegy, když v Brně vytopil hotel). 25.4.2005 vyráží Hroch na první cestu. Z Prahy na Horní hrad a stává se z něho poutník Hroch. Zážitky z této cesty sepisuje do knížky Putování Hrocha, vlastním nákladem ji vydává a má v plánu ji věnovat milionu čtenářů, kteří přispějí 200 korun na záchranu Horního hradu. Tím získá dvě stě milionů, které si obnova vyžádá.
Jednoho dne povídá Hroší maminka, že je divné, aby o Hrochovi psali v novinách jako o spisovateli a měl vydánu pouze jednu knížku. Slovo dá slovo a na svět se rodí druhá, tentokrát povídková knížka Putování Hrocha aneb můj život s mámou. Ta už nepodporuje Horní hrad, ale neziskové projekty spojené s dětmi a seniory. Od toho je už krůček ke třetí cestě z Horního hradu do Vatikánu, kterou Hroch absolvoval pěšky v roce 2007. O samotné cestě a potkávání (včetně setkání se Svatým otcem) vypráví třetí knížka Putování Hrocha. Ta pomáhá nestátním památkám.
Čtvrtou knížkou v pořadí je dětská. Básničky, které poutník Hroch psal pro svého ročního syna Honzu, spatřily světlo světa v roce 2008. Byly doplněny o pohádky a obrázky, které malovaly malé i velké děti. Tahle knížka pomáhá dětem v dětských domovech k lepšímu vzdělání. Další knížkou Putování Hrocha bude souborné pojednání o Českých patronech. Poutník Hroch je přesvědčený, že společenství těchto můžů a žen má zejména v dnešní době co říci lidem. Bude to syntéza pramenů již vydaných, tedy legend, životopisů a zajímavostí spolu s praktickými zážitky z cest za těmito svatými.
Na Bílou sobotu, tedy 11.4.2009 přijal poutník Hroch svátost křtu, biřmování a poprvé mohl ke Svatému přijímání. Získal tak křestní jméno Jan Křtitel, biřmovací Roch (podle středověkého poutníka) a obrovskou rodinu.